آوریل 22, 2021 توسط Info Off

سیاه دانه عمده | قیمت سیاه دانه | ایرانی ، هندی ، ترکیه | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

خرید سیاه دانه عمده و کیسه ای ( بسته سیاه دانه ۲۰۰ گرمی ، ۵۰۰ گرمی و ۱ کیلویی نمونه) ارسال به کلیه شهرها . بهترین سیاه دانه ایرانی ، هندی و ترکیه محلی و و سیاه دانه کشت ( بذر سیاه دانه ) – قیمت عمده سیاه دانه : قیمت سیاه دانه هندی ، قیمت سیاه دانه ایران ، قیمت سیاه دانه ترکیه – بروزرسانی ۱۳ آذر ۱۴۰۰

نام های دیگر سیاه دانه عبارتند از : سیاه تخمه ، سرنیچ سیاه ، کمون اسود، شومیز و کمون هندی

فروش عمده سیاه دانه : خرید سیاه دانه کیسه ای و خرید سیاه دانه کیلویی با کیفیت درجه یک .

سیاه دانه معمولی : این سیاه دانه برای مصرف خانگی و دارو استفاده می شود و حدود ۹۸ درصد بازار سیاه دانه مربوط به این نوع سیاه دانه است.

سیاه دانه بذر : سیاه دانه محلی بهترین سیاه دانه است و در بازار به عنوان بذر سیاه دانه به فروش می رسد. این سیاه دانه حدود ۲ درصد حجم بازار سیاه دانه را به خود اختصاص داده است که معمولا توسط جهاد کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد. مرغوب ترین سیاهدانه و نهایت اثرات دارویی سیاه دانه مربوط به سیاهدانه محلی می باشد. البته مصرف آن رایج نیست .

بذر سیاه دانه : برای خرید بذر سیاه دانه مرغوب با شماره های مندرج تماس بگیرید . موجودی سیاه دانه بذر یا سیاه دانه محلی محدود می باشد. دقت کنید که سیاه دانه مناسب کاشت ، لازم نیست زیاد تمیز باشد و اینکه هرچه کمتر دستکاری و بوجاری شود بهتر است چون در مراحل بوجاری و تمیز کردن و گاهی آبکشی ، سیاه دانه آسیب می‌بیند و ممکن است برای بذر مناسب نباشد.

سیاه دانه ایران

سیاه دانه ایرانی : کشت سیاه دانه از یکی دو سال اخیر در ایران آغاز شده است . سیاه دانه ایرانی نیز مرغوبیت بالایی دارد اما میزان روغن آن از سیاه دانه هندی کمتر است . سیاه دانه هرچه تمیز تر و به اصطلاح بوجاری باشد خواهان بیشتری خواهد داشت. اگر برای مصارف خانگی و غیر روغن گیری بهتر است سیاه دانه ایرانی بخرید . قیمت سیاه دانه ایرانی ارزانتر است امام خواص دارویی آن فرقی نمیکند .

سیاه دانه هندی

سیاه دانه هندی : این سیاه دانه مرغوب ترین سیاه دانه محسوب می شود . دلیل اصلی مرغوبیت داشتن میزان بالای روغن در آن است . سیاه دانه هندی در کیسه های ۲۵ کیلویی مارک شده وارد ایران می شود و کاملا بوجاری شده است . سیاه دانه هندی بالاترین قیمت سیاه دانه را دارد . دلیل گرانی سیاه دانه هندی وجود روغن بیشتر در آن است . البته دلیل دیگر گران بودن سیاه دانه هندی افزایش قیمت بدلیل واردات است .

سیاه دانه ترکیه

سیاه دانه ترکیه : سیاه دانه ترکیه رقابت چندانی با سیاه دانه ایران ندارد . این سیاه دانه نیز بصورت کیسه های مارک شده از کشور ترکیه وارد ایران می شود که کاملا بوجاری شده و سورت می باشد . قیمت سیاه دانه ترکیه از سیاه دانه هندی ارزانتر است .

سیاه دانه سوریه

سیاه دانه سوریه کیفیت ی در حدود کیفیت سیاه دانه ایران دارد . با کشت سیاه دانه در ایران در دو سال اخیر ، پیش بینی می شود واردات سیاه دانه سوریه به ایران کاهش یابد .

روغن گیری سیاهدانه (مقدار روغن در هر کیلو سیاهدانه) : کیفیت سیاه دانه ایرانی در سطح بالایی قرار داشته و به ازای هر ۳ کیلو سیاهدانه ایرانی حدود یک کیلو روغن سیاه دانه بدست می‌آید

قیمت سیاه دانه

قیمت سیاه دانه به بوجاری شده ، کشور تولید کننده و مقدار خرید بستگی دارد . در ادامه قیمت سیاه دانه ایرانی ، سیاه دانه هندی و قیمت سیاه دانه ترکیه آورده شده است . قیمت ها برای سیاه دانه بوجاری شده می باشند.

قیمت سیاه دانه ایرانی (عمده ، کیسه ای و کیلویی) :

قیمت سیاه دانه ایرانی عمده هر کیلو ۷۵۰۰۰ تومان (بالای ۳۰۰ کیلو)

قیمت سیاه دانه کیسه ای ایرانی هر کیلو ۸۵۰۰۰ تومان (بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو)

قیمت سیاه دانه ایرانی جزئی هر کیلو ۹۵۰۰۰ تومان

دقت شود که پایین بودن قیمت سیاهدانه ایرانی نسبت به سیاه دانه هندی به دلیل ارزش ارز و هزینه های واردات است که میتوان گفت سیاهدانه ایرانی از لحاظ ارزش دارویی مشابه سیاهدانه هندی است.

قیمت سیاه دانه هندی (عمده ، کیسه ای و کیلویی) :

قیمت سیاه دانه هندی عمده هر کیلو ۹۴۵۰۰ تومان

قیمت سیاه دانه هندی کیسه ای هر کیلو ۹۸۰۰۰ تومان

قیمت سیاه دانه هندی خرده فروشی کیلویی ۱۰۵۰۰۰ تومان

قیمت سیاه دانه ترکیه (عمده ، کیسه ای و کیلویی) :

قیمت سیاه دانه ترکیه عمده هر کیلو ۸۰۰۰۰ تومان

قیمت سیاه دانه ترکیه کیسه ای هر کیلو ۸۵۰۰۰ تومان

قیمت سیاه دانه ترکیه خرده فروشی هر کیلو ۹۵۰۰۰ تومان

قیمت سیاهدانه سوریه :

قیمت سیاهدانه سوریه کیلویی ۸۵۰۰۰ تومان

فروش سیاه دانه

فروش سیاه دانه عمده : برای خرید سیاه دانه بصورت عمده با شماره ۰۹۱۲۵۲۰۱۷۹۹ تماس بگیرید (فروشگاه عمده فروشی خشکبار توتپُس)

عمده فروشی سیاه دانه (خرید سیاهدانه)

فروش کیسه ای سیاه دانه :

در فروشگاه عمده فروشی توتپُس امکان خرید سیاه دانه کیسه ای در وزن های کمتر از ۱۰۰ کیلو فراهم شده است. برای مشاهده و خرید سیاه دانه به آدرس دفتر فروشگاه مراجعه کنید . ساعت مراجعه از ۱۷ الی ۱۹ روزهای شنبه تا چهارشنبه می‌باشد. لطفاً قبل از مراجعه با شماره ۰۹۱۲۵۲۰۱۷۹۹ تماس بگیرید.

قیمت جزئی سیاه دانه هر کیلوگرم ۹۵۰۰۰ تومان

تشخیص کیفیت سیاه دانه :

کیفیت سیاه دانه از لحاظ جغرافیایی به سه کشور هند ایران و ترکیه بستگی دارد . کیفیت سیاه دانه هندی از سیاه دانه ایرانی و ترکیه بالاتر است . دلیل اصلی بالاتر بودن کیفیت سیاه دانه هندی ، وجود روغن بیشتر در آن است که در نتیجه بیشتر مناسب روغن گیری می باشد . خواص دارویی سیاه دانه ایرانی قابل رقابت با سیاه دانه هندی می باشد . سیاه دانه با کیفیت باید عاری از ناخالصی بوده و تقریبا دانه های هم اندازه و نسبتاً درشت داشته باشد. سیاه دانه خوب و مرغوب مزه تند تلخی داشته و چربنر است . هوای سرد روی کیفیت سیاه دانه تاثیر منفی دارد . لذا سیاهدانه مناطق کوهپایه ای به نسبت کیفیت پایین تری دارند . بذر سیاه دانه روی مرغبیت سیاه دانه بسیار اثر گذار است . بنابراین اگر کشاورز سیاه دانه هستید بذر مرغوب تهیه کنید . بذر خوب سیاه دانه را میتوانید از جهاد کشاورزی تهیه کنید. معمولا در هر هکتار حدود ۵ الی ۷ کیلو سیاه دانه بذر کاشته می شود . معمولا هر هکتار حدود ۱۷۰ الی ۳۳۰ کیلو سیاه دانه محصول خواهد داد که البته به مرغوبیت زمین و مساعد بودن آب و هوا نیز وابسته است . برخی برای تمیز کردن سیاه دانه از آبکشی استفاده می کنند که از لحاظ مصرفی مشکلی بوجود نمی آورد اما ممکن است برای کاشت مناسب نباشد.

خواص سیاهدانه :

سیاهدانه ضدانگل ، ضد باکتری و مسهل است . سیاه دانه باعث افزایش شیر در دوران شیردهی می شود . همچنین به خاطر وجود مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاهدانه برای درمان کم خونی ، میگرن ، بیماری های قلبی و درمان دیابت مفید است . سیاهدانه دارای آهن و پتاسیم فراوان بوده در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ، دفع سموم خونی و یبوست می شود . مخلوط کوبیده سیاهدانه همراه با عسل بسیار برای تقویت معده و درمان بیماری های مربوط به آن مفید است . از روغن سیاهدانه برای درمان آرتروز ، التهاب لثه و همچنین کاهش قند خون استفاده می شود .

موارد مصرف سیاهدانه :

از سیاهدانه در نان ، غذاها و به خصوص ترشیجات استفاده می شود . مصرف سیاهدانه کوبیده در درمان بسیاری از بیماری ها توصیه می شود . روغن سیاهدانه در درمان دردهای استخوانی و ریزش مو مورد توجه است . دمنوش سیاهدانه نیز برای تقویت دستگاه گوارش موثر است. ترکیب سیاهدانه و عسل نیز مقوی معده می‌باشد .
توجه : سیاهدانه به دلیل مزاج گرم و خشکی که دارد باید در مصرف آن دقت کرد و استفاده بیش از یک تا دو قاشق چایخوری در روز باعث به خطر افتادن سلامتی فرد می‌شود .

برای خرید عمده سیاه دانه تماس بگیرید.

سیاه دانه عمده
سیاه دانه ایران
سیاه دانه ۹۹ درصد
سیاه دانه ۹۹ درصد
سیاه دانه ایرانی بوجاری شده ۹۹ درصد
سیاه دانه ایرانی بوجاری نشده ۹۵ درصد
سیاه دانه هندی بذر ۹۹ درصد
سیاه دانه بوجاری ایران
سیاه دانه ایرانی ۹۸ درصد
سیاه دانه ایران شسته شده
سیاهدانه ایران – مناسب مصرف و روغن گیری

برای اطلاع از درخواست خریداران و فروشندگان سیاه دانه ، در گروه تلگرامی «خرید و فروش عمده خشکبار» عضو شوید .