نوامبر 15, 2020 توسط Info Off

زعفران گناباد – قیمت زعفران گناباد ( ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ )

زعفران گناباد ریشه در شأن و پشتکار مردم این شهر دارد . مردمانی که با پشتکار و دور اندیشی با شکوه خویش و با چند قرن تلاش ، قناتی از دل کوه ها بیرون آوردند بنام «قنات قصبه» یعنی بزرگترین قنات تاریخ جهان . زعفران گناباد از این قنات نیرو گرفته است که سراسر جهان را همچون قنات خویش زیبا خواهد ساخت . بروزرسانی قیمت زعفران گناباد ۲۷ خرداد سال ۱۴۰۰

Gonabad Saffron powered by Gonabad Subterranean

قیمت زعفران گناباد : قیمت زعفران گناباد و بطور کلی قیمت زعفران بر اساس کیفیت ، مرغوبیت و مقدار خرید آن تعیین می شود . کیفیت زعفران به پارامترهایی نظیر سال برداشت ، انبارداری و بهداشت مربوط می شود . مرغوبیت زعفران مرتبط با رنگ دهی ، سافرونال ، پیکروسکین می باشد که ابعاد و شکل ظاهری زعفران نیز در مقوله مرغوبیت زعفران قرار دارد . جالب توجه است که قیمت زعفران کمترین تغییرات را در چند سال اخیر داشته است .

قیمت زعفران در اولین مرحله به نوع زعفران بستگی دارد . از این رو قیمت زعفران گناباد را در دسته بندی های قیمت زعفران سرگل عمده گناباد ، قیمت زعفران دسته گناباد عمده ، قیمت زعفران پوشال گناباد عمده ، قیمت زعفران زیر قربیلی گناباد ، قیمت زعفران شکسته گناباد و قیمت زعفران سفید آورده ایم . همچنین قیمت ها برای فروش عمده زعفران و نیز جزئی بیان شده اند. بروزرسانی ۲۵ خرداد سال ۱۴۰۰

به دلیل مرکزیت گناباد در کشت زعفران ، در گناباد فروشگاه های زعفران متعددی وجود دارند که زعفران آنها از شهرهای اطراف نیز فراهم می شود که گاهی مرغوبیت پایینی دارند . زعفران گناباد که در لیست قیمت زیر مشاهده میکنید از مرغوب ترین زعفران ها است و قیمت ها برای درجه یک هر نوع زعفران قید شده است .

زعفران گناباد از جمله مرغوب ترین زعفران های جنوب خراسان می باشد که با قدمتی بالغ بر ۷۰۰ سال همواره کیفیت و مرغوبیت آن زبانزد است . زعفران های فروشگاه زعفران گناباد از نواحی پیرامون از جمله بجستان ، فردوس ، تربت ، رشتخوار و قاینات فراهم می شود که بهترین زعفران این شهرها جمع آوری شده و در فروشگاه توتپُس به فروش می رسد.

کیفیت زعفران گناباد : مزه و طعم زعفران گناباد (سافرونال و پیروکسین) بی نظیر است. شکل زعفران گناباد ضعیف تر است و در واقع قلم ضعیف تر دارد اما طعم ، مزه و رنگ دهی آن بسیار مرغوب می باشد تا جایی که فروشنده های زعفران سایر شهرها، به دلیل بو گرفتن زعفران آن شهر ، مقداری زعفران گناباد (فردوس و قاینات هم) به آن اضافه میکنند! دلیل طعم ، مزه و رنگ دهی بالای زعفران گناباد هوای گرم و خشک آن منطقه است که باعث آیش خوب زمین و سرمای لازم برای افزایش کیفیت آن می شود. هرچه هوا از گرم و خشک به سمت کوهپایه ای تغییر کند کیفیت زعفران پایین تر می آید هرچند ممکن است قلم درشت باشد.

رنگ زعفران گناباد تیره است که دلیل بالا بودن میزان رنگ دهی بالای آن می باشد.

در فروشگاه توتپُس ، کلیه زعفران های گناباد در آزمایشگاه زعفران تایید نهایی شده و سپس تقدیم مشتری می شوند.

خرید عمده زعفران گناباد : خرید بالای یک کیلو (۲۱۷ مثقال) خرید عمده محسوب می شود .

قیمت زعفران – فروش عمده

نوع زعفرانقیمت نوع زعفرانقیمت
سرگل۹/۶۰۰نگین عرف۱۲/۷۰۰
دسته۷/۴۰۰سفید۳/۸۰۰
زیرقربیلی۶/۹۰۰نگین سوپر۱۵/۷۰۰
قیمت زعفران عمده امروز

قیمت زعفران گناباد ( فروش عمده ) ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ :

قیمت زعفران سرگل گناباد هر مثقال ۴۴۰۰۰ تومان

قیمت زعفران سرگل شکسته گناباد هر مثقال ۴۳ هزار تومان

قیمت زعفران پوشال گناباد هر مثقال ۳۹۰۰۰ تومان

قیمت زعفران دسته گناباد دختر پیچ هر مثقال ۳۶۰۰۰ تومان

قیمت زعفران زیر قربیلی گناباد هر مثقال ۲۵۰۰۰ تومان

قیمت زعفران سفید گناباد هر مثقال ۷۰۰۰ هزار تومان

قیمت زعفران شبه نگین گناباد هر مثقال ۵۳ هزار تومان

قیمت زعفران نگین گناباد هر مثقال ۶۰ هزار تومان

قیمت زعفران گناباد ( هر کیلوگرم ) ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ :

قیمت زعفران سرگل گناباد هر کیلو ۹۴۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران پوشال معمولی گناباد هر کیلو ۸۲۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران دسته گناباد هر کیلو ۷۲۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران زیر قربیلی (زیر الک) گناباد هر کیلو ۶۶۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران سفید گناباد (ریشه سفید) هر کیلو ۲۷۵۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران نگین عرف گناباد هر کیلو ۱۲۷۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران نگین قلمدار گناباد هر کیلو ۱۳۵۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران نگین سوپر گناباد هر کیلو ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران نگین سوپر اتویی گناباد هر کیلو ۱۶۰۰۰۰۰۰ تومان

قیمت زعفران گناباد ( فروش جزئی ) خرداد ماه ۱۴۰۰ :

قیمت زعفران سرگل گناباد هر مثقال ۵۵۰۰۰ تومان

قیمت زعفران سرگل شکسته گناباد هر مثقال ۴۸ هزار تومان (فروش ویژه توتپُس)

قیمت زعفران پوشال گناباد هر مثقال ۴۵ هزار تومان

قیمت زعفران دسته گناباد دخترپیچ هر مثقال ۴۲ هزار تومان

قیمت زعفران زیر قربیلی گناباد هر مثقال ۳۵ هزار تومان

قیمت زعفران سفید گناباد هر مثقال ۱۱ هزار تومان

قیمت زعفران شبه نگین گناباد هر مثقال ۵۹ هزار تومان

قیمت زعفران نگین گناباد هر مثقال ۷۵ هزار تومان

قیمت سوپر نگین اتویی ۸۵۰۰۰ تومان

رنگ دهی زعفران :

رنگ دهی موارد فوق بدین صورت هستند : سرگل ۲۲۰ ، شبه نگین ۲۲۰ ، نگین عرف ۲۳۰ ، نگین سوپر ۲۶۰~۲۸۰

چرا زعفران گناباد بخریم ؟ زعفران گناباد و قاینات و فردوس زعفران های مرغوب ایران هستند که طعم ، مزه و رنگ آنها بینظیر است . رنگ دهی سرگل حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ می باشد .

زعفران گناباد را از کجا بخرم ؟ اکثر فروشگاه‌های زعفران زعفران خوب و با کیفیت هم دارند . همچنین می توانید فروشگاه اینترنتی توتپُس (خرید زعفران گناباد) را انتخاب کنید . سفارشات کلی و جزئی زعفران گناباد پذیرفته می‌شوند .

معرفی و راهنمایی در خصوص خرید انواع زعفران گناباد :

ریشه داخل گل زعفران شامل سه بخش است : بخش نگین ، بخش قرمز ضعیف و بخش سفید

سرگل زعفران : همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید به بخش حجیم زعفران که در ابتدای ریشه گل زعفران، سرگل گفته می شود . زعفران سرگل یکی از پرطرفدارترین زعفران ها به شمار می‌رود

بخش قرمز ضعیف : بخش قرمز رنگ ریشه گل زعفران که مابین قسمت سرگل و بخش سفید قرار دارد.

بخش سفید یا ساقه سفید زعفران : قسمت انتهایی ریشه گل زعفران که سفید رنگ یا زرد رنگ‌است.

زعفران سرگل گناباد : بخش نگین بعلاوه ریشه قرمز ضعیف، به زعفران سرگل مشهور است که هرچه ریشه قرمز ضعیف کوچکتر باشد به آنچه که نگین گفته می شود نزدیک تر خواهد شد. در زعفران سرگل گاها برخی از رشته ها کمی سفیدی دارند و دلیل آن وجود حداقل شکستگی در زعفران است.

زعفران پوشال گناباد : اگر بخش سفید متصل به رشته های زعفران در حدود ۲ الی ۳ میلیمتر باشد به آن زعفران پوشال گفته می شود. هر چه سفیدی کمتر باشد زعفران پوشال باکیفیت تری خواهید داشت .

زعفران دسته یا دختر پیچ گناباد : ریشه/رشته کامل گل زعفران (شامل سفیده و قرمز و نگین) زعفران دسته نامیده می شود. زعفران دسته کمترین تقلب را دارد و در نتیجه هنگام خرید نگرانی ها کمتر خواهد بود . فقط نکته مهم این است که روی زعفران گرده نباشد و یا اندک باشد .

زعفران سرگل شکسته گناباد : مخلوط زعفران سرگل و بخش قرمز ضعیف که بصورت شکسته هستند، زعفران سرگل شکسته گفته می شود. در این نوع زعفران مقداری سفیدی نیز احتمالا وجود دارد. احتمال تقلب در زعفران شکسته به نسبت بیشتر است اما اگر زعفران شکسته اصیل بخرید برای مصرف مقرون به صرفه است .

‌زعفران‌ زیر قربیلی گناباد : به زعفران ریزه/نرمه که به اصطلاح از قربیل رد می شود زعفران زیر قربیلی گفته می شود. زعفران زیر قربیلی به شرط اینکه ناخاصی نداشته باشد یک زعفران مقرون به صرفه برای مصرف خانگی و رستوران هاست .

زعفران سفید گناباد : به زعفرانی که بخش اعظم آن سفید باشد زعفران سفید گفته می شود. هرچه قرمزی موجود بیشتر باشد مرغوب تر خواهد بود و گران تر.

زعفران ممتاز یا شبه نگین گناباد : زعفران ممتاز می تواند همان زعفران سرگل باشد که بخش سفیدی آن بطور کامل حرف شده است . زعفرانی که هنگام پر کردن ممتاز میشود شبه نگین نام دارد

زعفران نگین و سوپر نگین گناباد : بخش ضخیم سرگل را نگین زعفران می گویند

واژه « قلم» که بیشتر در بین تجار زعفران رواج دارد و با عنوان قلم درشت و قلم ریز مطرح می شود همان ضخامت بخش قرمز زعفران مد نظر است که هرچه قلم زعفران ضخیمتر باشد مرغوبیت بیشتر است . البته ناگفته نماند که راه های غیر طبیعی برای افزایش ضخامت یا قلم زعفران وجود دارد که با روش های فرآوری زعفران انجام می شود . فرآوری باعث شکیل شدن زعفران می شود و سرعت رنگ دهی زعفران را بالا می برد اما در واقع محتویات زعفران تغییر نمی کند .

فرآوری زعفران بااستفاده از گرمایش و پرس زعفران صورت می گیرد که معایبی نیز دارد .

تشخیص اصالت و خلوص زعفران را در پیج «آزمایشگاه زعفران» ببینید .

پیشنهاد توتپس برای خرید زعفران اصل گناباد و قاینات : زعفران دسته بخرید !

برای خرید زعفران سرگل ، دخترپیچ و سوپرنگین گناباد به فروشگاه بروید :

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!