نگهداری صحیح از خشکبار

برای اکثرمان اتفاق افتاده که مغزگردو، پسته،بادام و به خصوص مغزیجات ریزی چون کنجد،شاهدانه،مغزتخمه و… در اثر هجوم حشرات و موجودات ریز موزی خراب و غیرقابل استفاده شده اند.

توتپس در این مقاله راهکارهای جلوگیری از خراب شدن خشکبار را ارائه میکند و تلاش دارد تا راهنمایی برای ماندگاری بیشتر این محصولات باشد🌻

همانگونه که همگی میدانیم محیط مطلوب برای نگهداری از خشکبار محیطی خنک،تاریک و البته خشک و عاری از رطوبت است.برای به وجود آوردن این فضا در گذشته از پاکت‌های کاغذی استفاده می‌شده. پاکت‌های کاغذی به دلیل جذب رطوبت مواد داخلی،در خشک نگه داشتن آنها مفید بودند.با بسته شدن درب پاکت محیط داخل کاملا تاریک میشد و این دومین فاکتور مهم بود.فضای داخل پاکت به گونه ای خنکتر از اطراف شده و این یعنی رعایت سومین فاکتور مهم برای نگهداری بلند مدت خشکبار.

امروزه با به وجود آوردن چنین محیطی میتوان به صورت عمده و جزئی نگهداری این محصولات را انجام داد.

نکته حائز اهمیت این است که میوه های خشک هم خشکبار محسوب میشوند اما شرایط نگهداریشان متفاوت است.میوه های خشک از جمله کشمش،انجیر،توت و… پس از شستشو در محیط یخچال در دیس یا بشقاب و بصورت باز قرار می گیرند.

برای نگهداری از خشکبار به مدت طولانی تر از فریزر هم میتوان استفاده کرد.دراین روش این مهم باید رعایت شود که خشکبار به هیچ وجه همراه با نایلون و پلاستیک فریزر داخل فریزر قرار نگیرد چراکه رطوبت ناشی از یخ زدگی پلاستیک طعم و کیفیت خشکبارمان را تغییر میدهد.