قیمت زعفران | سرگل ، پوشال ، نگین | عمده ، کیلویی | ۱۲ آذر ۱۴۰۰

قیمت زعفران ( قیمت زعفران سرگل ، قیمت زعفران نگین ، قیمت زعفران پوشال ، قیمت زعفران دسته ، قیمت زعفران نگین سوپر ، قیمت زعفران شبه نگین ، قیمت زعفران سفید ) زعفران عمده – خرید عمده زعفران توتپُس : جدول قیمت خرید و فروش عمده زعفران برحسب کیلوگرم/میلیون تومان ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۰

جدول قیمت زعفران ( سرگل ، پوشال ، نگین ) :

نوع قیمت(میلیون) نوع زعفرانقیمت(میلیون)
سرگل۲۷/۵۰۰نگین عرف۳۱/۵۰۰
دسته۲۵/۵۰۰سفید۷/۵۰۰
زیرقربیلی۲۱/۰۰۰نگین سوپر۳۳/۵۰۰
قیمت زعفران عمده امروز

قیمت زعفران عمده و جزئی ، قیمت یک کیلو زعفران ، قیمت یک مثقال زعفران ، قیمت دلاری زعفران ، قیمت یک گرم زعفران . قیمت زعفران سرگل ، قیمت زعفران دسته دختر پیچ ، قیمت زعفران سفید ، قیمت زعفران نگین ، قیمت زعفران سوپر نگین ، قیمت زعفران ممتاز ، قیمت زعفران پوشال ، قیمت زعفران زیرقربیلی . تامین صادرات زعفران

با توجه به نوسانات قیمت زعفران در چند روز اخیر و تغییر پیشرو سال زعفران ( امسالی و پارسالی بودن زعفران ) برای اطلاع از قیمت دقیق زعفران تماس بگیرید .

Buy the best Saffron of Gonabad and Qa’enat in TUTPOS store ; please see the table price off all saffron now 2021 Oct 30

خرید زعفران عمده و جزئی به قیمت لیست زعفران بازار زعفران از فروشگاه بورس زعفران توتپُس سفارش خرید انواع زعفران درجه یک ، زعفران درجه ۲ بصورت آزمایش شده در آزمایشگاه زعفران

ارسال زعفران به تهران ، شیراز ، رشت ، گیلان ، مازندران ، اصفهان ، تبریز ، کردستان ، کرمانشاه ، گلستان ، تبریز ، ارومیه و … به قیمت روز زعفران و کیفیت سوپر و درجه یک

ارسال زعفران بسته بندی و زعفران فله صادراتی خارج از جمله سوریه ، عراق ، ترکیه ، کویت ، افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان و … به قیمت روز زعفران و کیفیت سوپر

زعفران برند توتپس با گرید کیفیتی صادراتی سوپر نگین ، گرید مصرف خانگی با زعفران سرگل توتپس ، زعفران هدیه توتپس ، زعفران کادویی توتپس و …

خرید عمده زعفران : خرید بالای یک کیلو (۲۱۷ مثقال) خرید عمده محسوب می شود .

قیمت زعفران ( عمده و کیلویی ) – فروش عمده زعفران ۱۲ آذر ۱۴۰۰:

 • قیمت زعفران سرگل هر مثقال ۱۴۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران سرگل شکسته هر مثقال ۱۳۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران پوشال هر مثقال ۱۲۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران دسته دختر پیچ هر مثقال ۱۱۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران زیر قربیلی هر مثقال ۱۱۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران سفید هر مثقال ۱۹۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران شبه نگین هر مثقال ۱۵۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران نگین هر مثقال ۱۶۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران سوپر نگین هر مثقال ۱۷۰۰۰۰ تومان
 • قیمت پودر زعفران ۷۰ درصد هر ۵ گرم ۱۱۵۰۰۰ تومان

قیمت زعفران – فروش جزئی ( مثقال و گرمی ) زعفران ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۰:

 • قیمت زعفران سرگل هر مثقال ۱۷۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران سرگل شکسته هر مثقال ۱۶۰۰۰۰ تومان (فروش ویژه توتپُس)
 • قیمت زعفران پوشال هر مثقال ۱۵۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران دسته دخترپیچ هر مثقال ۱۴۰۰۰۰ هزار تومان
 • قیمت زعفران زیر قربیلی هر مثقال ۱۴۰۰۰۰ هزار تومان
 • قیمت زعفران سفید هر مثقال ۲۸۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران شبه نگین هر مثقال ۱۸۰۰۰۰ تومان
 • قیمت زعفران نگین هر مثقال ۲۱۰۰۰۰ هزار تومان
 • قیمت زعفران سوپر نگین هر مثقال ۲۳۰۰۰۰ هزار تومان
 • قیمت پودر زعفران ۷۰ درصد هر ۵ گرم ۱۵۵۰۰۰ تومان

قیمت زعفران عمده ( برحسب کیلو گرم The price for 1 kgr ) – نوامبر ۲۰۲۱ :

 • قیمت زعفران سرگل صادراتی هر کیلو ۲۸۰۰۰۰۰۰ تومان ( about )
 • قیمت زعفران پوشال هر کیلو ۲۵۸۰۰۰۰۰ تومان ( about dollars )
 • قیمت زعفران دسته هر کیلو ۲۳۸۰۰۰۰۰ تومان ( about dollars )
 • قیمت زعفران زیر قربیلی (زیر الک) هر کیلو ۲۳۵۰۰۰۰۰ تومان (about dollars )
 • قیمت زعفران سفید (ریشه سفید) هر کیلو ۱۲۰۰۰۰۰۰ تومان ( about dollars)
 • قیمت زعفران سوپرنگین هر کیلو ۳۵۵۰۰۰۰۰ تومان ( about dollars )

قیمت زعفران ( به ازای هر گرم ) – ۱۲ آذر ۱۴۰۰ :
🔹نگین سوپر اتویی : ۳۵۰۰۰
🔹نگین سوپر قلمدار : ۳۴۰۰۰
🔹نگین معمولی : ۳۰۰۰۰
🔹شبه نگین : ۲۸۵۰۰
🔹زعفران سرگل : ۲۶۵۰۰
🔹پوشال قلمدار : ۲۴۰۰۰
🔹پوشال معمولی : ۲۳۰۰۰
🔹زعفران دسته : ۲۱۵۰۰
🔹زعفران سفید(کنج) : ۴۵۰۰
🔹پرچم زعفران : ۴۵۰۰

قیمت دلار در ابتدای آذر ماه حدود ۲۹۰۰۰ تومان (1dollar=290000Rials ) NOV 21

زعفران سوپر نگین ، زعفران سوپر سرگل ، زعفران سوپر دخترپیچ صادراتی high quality

Please ask we any questions in what’s up or email info@tutpos.ir

نکات مهم هنگام خرید عمده زعفران :

 • به ذرات ریز دقت کنید اکثر این ذرات زعفران سفید رنگ شده هستند که نوعی تقلب در زعفران عمده محسوب می شود .
 • اگر قلم زعفران برایتان مهم است حتی الامکان زعفران اتویی بخرید
 • اگر مصرف کننده هستید احتمالا رنگ و بو برایتان اولویت دارد برای داشتن یک خرید موفق ، از مراکز معتبر خرید کنید
 • برند پر فروش زعفران نشان دهنده کیفیت بالای آن زعفران نیست پس دقت کنید
 • اکثر اوقات کیفیت و قیمت زعفران رابطه مستقیمی دارند قبل از خرید عمده حتما تحقیقات خود را کامل کنید
 • برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید : «زعفران تقلبی و اصل »

معرفی و راهنمایی در خصوص خرید انواع زعفران :

ریشه داخل گل زعفران شامل سه بخش است : بخش نگین ، بخش قرمز ضعیف و بخش سفید یا همان ریشه سفید

سرگل زعفران : همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید به بخش حجیم زعفران که در ابتدای ریشه گل زعفران قرار دارد ، سرگل زعفران3 گفته می شود .

قسمت‌های مختلف زعفران

بخش قرمز ضعیف : بخش قرمز رنگ ریشه گل زعفران که مابین قسمت سرگل و بخش سفید قرار دارد .

بخش سفید یا ساقه سفید زعفران : قسمت انتهایی ریشه گل زعفران که سفید رنگ یا زرد رنگ است را زعفران سفید گویند .

زعفران سرگل : بخش نگین بعلاوه ریشه قرمز ضعیف، به زعفران سرگل مشهور است که هرچه ریشه قرمز ضعیف کوچکتر باشد به آنچه که نگین گفته می شود نزدیک تر خواهد شد. در زعفران سرگل گاها برخی از رشته ها کمی سفیدی دارند و دلیل آن وجود حداقل شکستگی در زعفران است. قیمت زعفران سرگل شاخص قیمت متوسط زعفران است .

زعفران پوشال : اگر بخش سفید متصل به رشته های زعفران در حدود ۲ الی ۳ میلیمتر باشد به آن زعفران پوشال گفته می شود. هر چه سفیدی کمتر باشد زعفران پوشال باکیفیت تری خواهید داشت . قیمت پوشال زیر قیمت متوسط زعفران است .

زعفران دسته یا زعفران دختر پیچ : ریشه/رشته کامل گل زعفران (شامل سفیده و قرمز و نگین) زعفران دسته نامیده می شود. زعفران دسته کمترین تقلب را دارد و در نتیجه هنگام خرید نگرانی ها کمتر خواهد بود . فقط نکته مهم این است که روی زعفران گرده نباشد و یا اندک باشد . قیمت زعفران دختر پیچ زیر قیمت متوسط زعفران است .

زعفران سرگل شکسته : مخلوط زعفران سرگل و بخش قرمز ضعیف که بصورت شکسته هستند، زعفران سرگل شکسته گفته می شود. در این نوع زعفران گاهی مقداری سفیدی نیز دیده می شود . احتمال تقلب در زعفران شکسته به نسبت بیشتر است اما اگر زعفران شکسته اصیل بخرید برای مصرف مقرون به صرفه تر است . قیمت زعفران سرگل شکسته بین پوشال و سرگل است.

زعفران‌ زیر قربیلی یا زیر الک : به زعفران ریزه/نرمه که به اصطلاح از قربیل رد می شود زعفران زیر قربیلی گفته می شود . زعفران زیر قربیلی به شرط اینکه ناخالصی نداشته باشد یک زعفران مقرون به صرفه برای مصرف خانگی و رستوران هاست . قیمت زعفران بوری یا زیرقربیلی حدود نصف ارزش زعفران دختر پیچ است.

زعفران سفید : به زعفرانی که بخش اعظم آن سفید باشد زعفران سفید گفته می شود. هرچه قرمزی موجود بیشتر باشد مرغوب تر خواهد بود و گران تر. پایین ترین قیمت زعفران را دارد.

زعفران ممتاز یا شبه نگین : زعفران ممتاز می تواند همان زعفران سرگل باشد که بخش سفیدی آن بطور کامل حرف شده است . زعفرانی که هنگام پر کردن ممتاز میشود شبه نگین نام دارد. قیمت زعفران شبه نگین از قیمت سرگل بیشتر است .

زعفران نگین و سوپر نگین : بخش ضخیم سرگل را نگین زعفران می گویند. بالاترین قیمت زعفران مربوط به زعفران سوپر نگین است . برای تعیین قیمت زعفران سوپر نگین یا بایستی تجربه بالایی داشت و یا از برگه آزمایشگاه تعیین قیمت نمود .

واژه « قلم» که بیشتر در بین تاجران زعفران رواج دارد و با عنوان قلم درشت و قلم ریز مطرح می شود همان ضخامت بخش قرمز زعفران مد نظر است که هرچه قلم زعفران ضخیمتر باشد چشم نوازتر است و طبیعتا قیمت بالاتر . البته ناگفته نماند که راه های غیر طبیعی برای افزایش ضخامت یا قلم زعفران وجود دارد که با روش های فرآوری زعفران انجام می شود . فرآوری باعث شکیل شدن زعفران می شود و سرعت رنگ دهی زعفران را بالا می برد اما در واقع محتویات زعفران تغییر نمی کند .

فرآوری زعفران بااستفاده از گرمایش و پرس زعفران صورت می گیرد که معایبی نیز دارد .

تشخیص اصالت و خلوص زعفران را در پیج «آزمایشگاه زعفران» ببینید .

پیشنهاد توتپُس برای خرید زعفران اصل : زعفران دسته بخرید !

قیمت زعفران عمده و جزئی بصورت روزانه و با نوسانات بازار زعفران بروز می شود . هرچند کیفیت زعفران شهرهای گناباد ، قاینات ، بیرجند ، تربت حیدریه ، بردسکن ، بجستان و فردوس مشابه هستند اما قیمت زعفران می تواند هر شهر نسبت به سایر شهرهای اطراف حدود ۲ هزار تومان می تواند متغیر باشد .

سفارش خرید عمده و جزئی زعفران : به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

قیمت انواع زعفران : عوامل تعیین کننده قیمت زعفران از لحاظ آزمایشگاهی پیکروسین و سافرانال که بیان کننده میزان رنگ‌دهی و طعم می باشند هستند . قیمت زعفران به لحاظ اسمی به ترتیب دسته ، پوشال ، سرگل ، نگین و سوپر از کم به زیاد متغیر می باشد. از لحاظ ظاهری و شهر کاشت زعفران اگر فرض کنیم از یک زمین و یک شهر بخواهیم این چهار نوع زعفران را قیمت گذاری کنیم آنگاه اگر قیمت زعفران پوشال x باشد قیمت زعفران سرگل ۱/۱۳x ، قیمت زعفران نگین ۱/۲۷x و قیمت زعفران سوپر نگین برابر ۱/۶۵x خواهد بود . اما اگر بطور دقیق تر بخواهیم قیمت زعفران را تعیین کنیم بایستی به شهر و ظاهر زعفران نیز دقت نماییم . اگر به برگه آزمایش نیاز نباشد توجه به همین پارامترها کفایت می کند. اما دقیق ترین روش تعیین کیفیت و قیمت زعفران ، نتایج آزمایشگاهی می باشد.

مقایسه قیمت زعفران پوشال و سرگل : زعفران سرگل از زعفران پوشال بدست می آید . اینکه از هر یک کیلو زعفران پوشال چه مقدار زعفران سرگل حاصل می شود و با چه کیفیتی ، به زعفران پوشال بستگی دارد. در زعفران پوشال ، رشته ها در هم تنیده و دارای سفیدی ، گرده و نرمه هستند که پس از انجام مراحل تمیز کاری و الک زنی زعفران سرگل بدست می آید. کیفیت و مرغوبیت زعفران سرگل بدست آمده کاملا وابسته به کیفیت این فرآیند تبدیل و نیز کیفیت و مرغوبیت زعفران پوشال اولیه می‌باشد. مرغوبیت (اندازه قلم ، شهر برداشت ، رنگ پوشال) پوشال و میزان تمیزی سرگل تعیین کننده قیمت نهایی زعفران سرگل خواهند بود.

مقایسه قیمت زعفران سرگل و نگین (ممتاز) : برای مقایسه ای تفاوت قیمت ، ابتدا باید تفاوت زعفران سرگل و نگین را شناخت . همانطور که گفته شد زعفران سرگل از زعفران پوشال بدست می آید و زعفران پوشال از زعفران دسته یا دخترپیچ . اما زعفران نگین بخش قرمز است که مستقیما از گل زعفران استخراج می شود بدین صورت که فقط ریشه قرمز چیده می‌شود. در این فرآیند ریشه سفید جدا نمیشود و دور ریخته می شوند. البته نگین را می توان از دسته خشک نشده نیز بدست آورد. قیمت زعفران نگین به دلیل اینکه رشته ها صاف‌تر و خالصترند و نیز فرآیند دشوارتر و دور ریز بیشتری دارند بالاتر است از سرگل.

مقایسه قیمت زعفران نگین و سوپر نگین : سوپر نگین همان نگین قلم دار با مرغوبیت و ظاهر قویتر است . قلم ضخیم ، رشته های کشیده و صاف ، رنگ قرمز جگری روشن و بوی بالا از جمله پارامترهای زعفران سوپر نگین است . قیمت زعفران سوپر نگین به دلایل گفته شده نسبت به زعفران نگین بالاتر است .

کشاورزان و فروشندگان و خریداران در تلگرام عضو شوید :

عضویت در تلگرام (مخصوص کشاورزان و خریداران عمده) : هر محصول که موجود شد همراه با عکس قابل مشاهده است . همچنین اعلام نیاز به محصولات نیز در اینجا اعلام می شود . قیمت عمده خشکبار و عطاری نیز در تلگرام اعلام خواهد شد.

عضویت در اینستاگرام : مشاهده تصاویر و محصولات اخیر اعلام شده از جانب کشاورزان و عمده فروشان و نیز فروشگاه توتپُس.

قیمت عمده هل ( کیلویی ، کارتنی )
قیمت ارزن ( کیسه ای ، تناژ )
قیمت زرشک عمده و کارتنی
قیمت عمده خشکبار ( فروش عمده )